Turniej integracyjny

grupW ubiegłą niedzielę odbył się organizowany przez naszą drużynę Baseballowy Turniej integracyjny!
Ideą imprezy było pokazanie wszystkim, że w baseball może grać każdy. Bez względu na wiek, płeć czy też stopień sprawności ruchowej.
W ten sposób na jednym boisku spotkały się przedszkolaki, dzieci z podstawówki, młodzież z gimnazjum, licealiści, studenci, rodzice oraz znaczna ilość osób z niepełnosprawnością.

szymon
Szymek przymierza się do swingu

Impreza trwała od rana. Wszystkie mecze komentował nasz nowy spiker Miśkof.
Jako pierwsze do gry wkroczyły przedszkolaki, które rozegrały między sobą niezwykle ciekawy i emocjonujący mecz w T-ball, czyli odbijanie miekkiej piłki ze stojaka. O dziwo maluchom udało się nawet zdobyć tylka wybieganych homerunów ;)

Równolegle do meczu przedszkolaków rozgrywało się spotkanie pomiędzy wymieszanymi drużynami młodzików i kadetów. Mecz ten przebiegał również niezwykle emocjonująco, jedna ze zmian nawet zakończyła się bezpunktowo co świadczy o świetnej grze w obronie obu teamów.
Po czterech pasjonujących zmianach oba mecze dobiegły końca. Część zawodników miała teraz przerwę, podczas której można było coś zjeść albo wypić korzystając z przygotowanego przez Hanię poczęstunku.

Kilkanaście minut po zakończeniu zmagań młodzierzy rozegrany został mecz integracyjny, gdzie w tej samej drużynie grali młodzicy oraz osoby z niepełnosprawnością.
Było to bez wątpienia coś niesamowitego, wszyscy byli jednym zespołem, wzajemnie sobie pomagali, dopingowali się, przybijali „piątki”. Nie miało znaczenia to, kto jest mniej lub bardziej sprawny.

Paweł
Paweł szykuje się do odbijania

Choć w tym spotkaniu nie miał znaczenia wynik, również przebiegało ono niezwykle ciekawie – obie drużyny zgromadziły dużą ilość punktów, a o
zwycięstwie zdecydował tylko jeden obieg.

Po zakończeniu spotkania nastąpiło uhonorowanie grających do tej pory drużyn.
Każdy z zawodników dostał pamiątkowy medal, oraz symboliczny upominek.

Kolejnym punktem programu, były mecze profesjonalnych drużyn w uproszczoną odmianę baseballu – slow-pitcha.
Jako pierwsze spotkały się nasza drużyna – Schaby, oraz zwycięzcy niejednego turnieju slowpitcha – Warsaw Hussars. Był to kojeny tego dnia spektakularny mecz. Obie drużyny dawały z siebie wszystko.

Podczas całego spotkania byliśmy świadkami kilku naprawdę świetnych odbić, oraz spektakularnych out`ów – najlepszy z nich wykonała Madzik, kiedy to z poświęceniem rzuciła się do odbitej od sufitu piłki.
Mimo zaciętej rywalizacji musieliśmy przyznać wyższość Husarzą, którzy zdobili więcej obiegów od nas i wygrali spotkanie.

Ostatnim oficjalnym niedzielnym meczem była konfrontacja Hussars z byłymi zawodnikami warszawskiej SKRY, z którymi zagrał Norbert.

Moim zdaniem był to najciekawszy mecz turnieju. Obie drużyny były złorzone ze starych wyjadaczy, którzy bez wątpienia potrafili doskonale odbijać i robić świetne auty. Po długiej, wyrównanej walce mecz zakończył się zwycięstwem Old Boyów ze SKRY.

dsc_7897

Zdjęcie pamiątkowe

Było to ostatnie niedzielne spotkanie. Po jego zakończeniu

nastąpiła dekoracja starszych zawodników, podziękowania i pamiątkowa sesja fotograficzna.

Baseballowy Turniej Integracyjny został zakończony ogromnym sukcesem. Szczególne gratulacje należą się Norbertowi i Hanii, którzy wszystko zaplanowali i przygotowali! Dziękujemy!