II zjazd II ligi

20.06 w Kutnie odbyło się dogranie drugiego zjazdu. Nasz drużyna miała tam stawić czoła ekipą z Mazowsza, oraz z warszawskiego Bródna.

Wszystko zapowiadało się świetnie. Na mecz pojechaliśmy rekordowo liczną ekipą – 18 osób grających + 4 kibicujących.
Po rozgrzewce i rozrzucaniu mieliśmy rozpoczynać pierwszy mecz – z Cometsami. Wszystko było ustalone, lineup, pozycje itp. Pierwszy pałkarz był już rozgrzany i gotowy do odbijania, gdy z ust sędziego padło magiczne słowo „nie mam meczu, Warszawa oddaje walkovera”. Szok. O co chodzi? Niby czemu?
Okazało się, że na naszej liście startowej brakuje pewnej pieczątki, która tak na prawde NIE BYŁA WYMAGANA. Niestety, sędziom nie dało się tego wytłumaczyć, i mimo że po kilkunastu minutach udało nam się ową pieczątke załatwić, nie dali oni nam szansy zagrać.
Warto zaznaczyć , że zarówno nam bardzo zależało na zagraniu tego meczu jak i trenerowi i zawodnikom naszych kolegów  z Mazowsza. Sędziowie pozostali jednak nie ugięci – aczkolwiek złożymy odpowiedni protest dotyczący tejże decyzji.

Po kilkunastu minutach postanowiliśmy zagrać w ramach sparingu – była to idealna okazja ku temu, by młodzież spróbowała własnych sił, i tak mecz rozpoczął się w składzie złożonym z naszych juniorów.
Trzeba przyznać, że radzili sobie oni całkiem nieźle, zwłaszcza, że kilku z nich od dawna nie trenowało, a jeden (Marek Żołek) nie trenował nigdy.
Po 3 zmianach zdecydowaliśmy zmienić skład na seniorów, aby przygotować sie do następnego spotkania.
Mecz zakończył się po 4,5 zmiany wynikiem 7(chyba):3 dla Comets.

Dziękujemy ekipie Cometsów z Robertem Szwajkowskim w roli trenera  za wzorową postawę fair play przy zaistniałej sytuacji!

Kolejne spotkanie rozegraliśmy z Pasikonikami. Nasz pitcher Miśkof nie dał im zbytnio okazji do odbijania piłek rzucając przez 5 zmian aż 10 strike outów. Zarówno w ataku jak i w obronie zagraliśmy świetny mecz, który zakończył się przewagą 15:3
Na pochwałę zasługuje również pitcher Pasikoników – Łukasz Ludwicki, który pomino młodego wieku rzuca świetne piłki! Oby tak dalej!

Mimo przykrych sytuacji podczas zjazdu jesteśmy nastawieni pozytywnie!
Gratujacje dla naszej młodzieży za prezentowaną postawę i liczymy na Was w przyszłości!
Kolejne mecze ligowe po Wakacjach!