Schaby w I lidze!!

starzyI stało się! Drużyna seniorów awansowała do pierwszej ligi! Udało się nam tego dokonać mimo różnych przeciwności, z którymi zmagaliśmy się podczas całego sezonu!

 

W Sobotę 12 września 2009 w Piasecznie rozegrany został trzeci – ostatnio drugoligowy turniej.
Udział w nim wzięły drużyny Pasikoników Warszawa, Comets z Mazowsza, oraz Schaby. Dotychczasowy v-ce lider tabeli Diament Piła kilka dni wcześniej wycofał się z rozgrywek – decyzja co do rozegranych przez nich meczy oraz ewentualnych walkoverów pozostaje nadal nieznana.

Pierwszy mecz: Schaby : Pasikoniki
>nasz skład<

Pierwsze spotkanie turnieju rozpoczęliśmy w obronie jako gospodarze. Na górce pitchera rozpoczął sid, którego narzuty łapał Kuba. Od trzeciej zmiany narzucał miśkof, którego w szóstej zmianie zmienił tyrek, a następnie Schabowy.
Postawa Pasikoników na boisku mocno nas zaskoczyła. Widać było, że ostro przepracowali wakacje. Na początku spotkania gra toczyła się praktycznie punkt za punkt. Dopiero w czwartej zmianie udało nam się wyjść na spore – 8 punktowe – prowadzenie. Drużyna z Bródna mimo ogromnej determinacji nie zdołała już nas dogonić.
Mecz zakończył się wynikiem 11:7 dla nas.

Drugi mecz : Pasikoniki : Comets

Początek zdecydowanie przemawiał za Cometsami, jednak w miare upłuwu czasu Pasikoniki zmniejszały przewagę przeciwników, jednak podobnie jak w poprzednim meczu, nie udało im się odrobić strat.
Wynik 12:8 dla Mazowsza.

 Trzeci Mecz : Schaby : Comets
>nasz skład<

Był to dla nas najważniejszy mecz roku. Po czerwcowym walkoverze przyznanym na korzyść Cometsów, bilans naszych spotkań wynisił 1:1.
Mecz jako pitcher rozpoczął Rafał Wachowski, którego po 3 zmiach zastąpił Miśkof. Jako catcher znowu zagrał Kuba. Całe spotkanie było bardzo wyrównane. Po kilku zmianach prowadziliśmy 6:3, jednak drużyna z kujawsko – pomorskiego zdołała odrobić stratę, a nawet wysunąć się na prowadzenie 6:7. Prowadzenie Cometsów nie trwało jednak długo, w dograniu 5tej zmiany zdobyliśmy 4 obiegi zmieniając wynik na 10:7.
W szóstej zmianie komety zdobyły jeszcze jeden punkt ustalając wynik na 10:8. Nie udało się nam już dograć tej zmiany, ponieważ sędziowie zadecydowali o zakończeniu meczu ze względu na to, że robiło się już ciemno i bardzo słabo było widać piłkę.

Dzięki tym zwycięstwom udało nam się uzyskać awans do Pierwszej Ligi! Przelane poty na treningach i zgrupowaniach w Gozdawie i Junoszynie okazały się owocne!
Chcieliśmy z całego serca podziękować Norbertowi i Hanii, za ogrom pracy jaki włożyli w naszą drużynę! To wszystko dzięki Wam!!!

Na koniec przypomne tylko wyniki wszystkich ligowych spotkań, jakie rozegraliśmy w tym sezonie:

Schaby Warszawa 15 : 5 Diament Piła
Pasikoniki Warszawa 6 : 23 Schaby Warszawa
Comets Mazowsze 4 : 7  Schaby Warszawa

Pasikoniki Warszawa 3 : 16 Schaby Warszawa
Comets Mazowsze 9 : 0 Schaby Warszawa (walkover)

Schaby Warszawa 11 : 7 Pasikoniki Warszawa
Schaby Warszawa 10 : 8 Comets Mazowsze

:)

5 thoughts on “Schaby w I lidze!!

 1. Bardzo się cieszę że awansowaliśmy do 1ligi!! :)
  Wszystkim z całego serca pragnę podziękować za wspólne przygotowania i pracę. Wysiłek się opłacił !!
  Sorry że tak darłem mordę na wszystkich i na wszystko ale to chyba przez to że bardzo mi zależało na awansie i przez emocje. Sam zrobiłem kilka głupich błędów za które bardzo przepraszam.
  Jednak najważniejsze i najistotniejsze jest to że jesteśmy mistrzami II ligi i mamy szansę pokazać, że wywalczyliśmy ten awans sprawiedliwie i że stać na na wygrywanie meczy z drużynami pierwszoligowymi.

 2. praca praca praca praca praca !!!!! cała drużyna !!!!!!! cała drużyna !!!!! i może młodzi wezmą przykład!!!!!! bo trzeba trenować i grać

 3. Yeah, I like it! :D
  Mam nadzieję, że awans zmotywuje nas do ostrego trenowania przez zimę w licznym gronie i że w przyszłym sezonie ostro namieszamy w I lidze!

Comments are closed.