Augustów Pokonany!!! 2 razy

SCHABY WARSZAWA NAJLEPSZĄ POLSKĄ DRUŻYNĄ W HALOWYM TURNIEJU ODBYWAJĄCYM SIĘ W RACZKACH NIEOPODAL AUGUSTOWA.!!

W dniach 19-20.03.2011 odbył się międzynarodowy halowy turniej teeballa w Raczkach nieopodal Augustowa. Nasza bardzo młoda i ambitna drużyna walczyła we wszystkich swoich meczach                          (4 mecze) zajęła 5 miejsce z 9 rywalizujących (najlepsza z Polskich drużyn biorących udział w turnieju!!). Młode Schaby były naprawdę zróżnicowaną drużyną pod względem wieku i oczywiście doświadczenia, pomimo tego zróżnicowania to współpraca zawodników na boisku jak poza nim była doskonała i inne drużyny naprawdę mogły nam pozazdrościć. Pierwszy mecz rozgrywaliśmy z drużyną z Kowna, (która wygrała cały turniej), którzy przewyższali naszych zawodników nie tylko swoim kilku letnim doświadczeniem, ale i dużą różnicą wzrostu. Jednakowoż nasi zawodnicy wcale się nie przestraszyli i po walce ulegli większym rywalom. Zupełnie inaczej było już podczas drugiego naszego spotkania gdzie Schaby zagrały z drugą drużyną gospodarzy Krukami II, zdeterminowani po porażce zagrali naprawdę doskonałe spotkanie wygrywając 28:0!!!  Doskonale spisali się wszyscy zawodnicy grający w tym meczy a wystąpili w nim wszyscy nasi zawodnicy. Najmłodsi nasi zawodnicy byli bardzo wspierani przez ?weteranów? naszego składu.  W tym meczu doskonale funkcjonowała zarówno obrona jak i atak można było zobaczyć zarówno podwójne outy jak i odbicia za parę baz, naprawdę było, na co popatrzeć). Po rozegraniu tych spotkań udaliśmy się do naszego hotelu tak, aby spożyć posiłek i się umyć po wyczerpującym dniu. Po krótkim odpoczynku zostały przeprowadzone zajęcia teoretyczne dotyczące naszej gry. Podczas tych zajęć zostało poruszonych wiele ciekawych wątków. Ustaliliśmy nawet taktykę na mecze niedzielne. Zawodnicy mogli nawet zaprezentować swoją znajomość związaną z przepisami i zachowaniem na boisku. Trzeba przyznać, że nasi podopieczni bardzo profesjonalnie podeszli do wszystkiego, bo już o 21 byli gotowi do snu. Niedziela rozpoczęła się wcześnie rano od śniadania, później udaliśmy się na spacer, aby zwiedzić ruiny zamku, związane było to z niekorzystnym rozkładem gier (pierwszy mecz rozgrywaliśmy dopiero o 13 a drugi o godzinie 16). Nasi zawodnicy głodni gry swój pierwszy niedzielny mecz rozegrali przeciwko pierwszej drużynie Kruków, i spisali się fantastycznie! Wszystkie założenia taktyczne poruszone na sobotnich zajęciach zostały spełnione przez wszystkich w 100%. Pokonaliśmy gospodarzy po naprawdę dramatycznym meczu (dramatyzm ten był budowany nie tylko przez rzeczy dziejące się w meczu, ale i też poza nim. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 13: 8 dla naszej ekipy. Nie da się jednoznacznie pochwalić jednego zawodnika gdyż wszyscy zawodnicy spisywali się wyśmienicie, komunikacja na boisku tez była bez zarzutów. Bardzo dobrze funkcjonowała u nas zarówno atak jak i obrona. Młodzi zawodnicy na zapolu (Karolina Kacprzak i Marcin Kondracki) wspierani przez ?doświadczonego? Konga pokazali naprawdę, że potrafią grać w te grę. Infield złożony z naszych najbardziej doświadczonych zawodników spisywał się naprawdę bez zarzutów. Znów można było zobaczy doskonałe zagrania w defensywie jak i ofensywie. Ostatni mecz przed długim powrotem do domu by przeciwko bardzo profesjonalnie wyglądającej drużyny z Wilna, która zagrała mecz tak jak wyglądali. Grali w pełni skoncentrowani a u nas w drużynie panował lekki chaos, który był spowodowany chyba lekkim przemęczeniem. Zaczęło się naprawdę obiecująco i przez dwie zmiany toczona była wyrównana walka pomiędzy zespołami. Lecz litewska drużyna pokazała swoje doświadczenie i opanowanie, co doprowadziło do ich zwycięstwa wywalczenia 4 pozycji. Nam pozostaje cieszyć się z naprawdę bardzo dobrego 5 miejsca zważywszy na brak paru podstawowych zawodników z naszego składu. Gratulacje dla zawodników i zapraszamy na treningi oraz do śledzenia dokonań naszych zawodników. OBY TAK DALEJ

Nasz skład to:

Mikołaj Dąbrowski P

Ben Gobrowic 2B,C

Lucas Gobrowic 1B

Michał Rybak C,2B

Kuba Niewiadomski SS,3B

Maciek Paszko 3B,CF

Karolina Kacprzak LF

Kong Pham Throng CF, SS

Marcin Kondracki RF

Huan Pham Throng RF

Hubert Pawłowski RF

Marysia Paszko LF

Maciej Kot 3B.LF