Warsaw Derby! Warriors v.s Diamonds

W niedzielę 4.09 nasze Wojowniczki stanęły do walki w derbach Warszawy z Diamentami.

Spotkanie rozegrało się na Małej Lidze Baseballowej w Kutnie. Niestety po raz kolejny w okrojonym składzie o godzinie 13:00 rozpoczął się mecz.

Warriors w składzie: Madzik (P), Lola (C), Tyśka (1B), Oliv (2B), Haney (SS), Kinga (3B), Iza (LF), Marta (CF), Ina(RF).

W pierwszym meczu niestety nie udało nam się zdobyć obiegu pomimo prawie 100% skuteczności na pałce. Poprzez nasze błędy w obronie, przeciwniczkom udało się zdobyć aż 29 punktów. Naszym słabym punktem jest niestety brak miotaczek…:(

W drugim meczu zmieniłyśmy pozycje na boisku. Lola zamieniła się z Madzikiem na desce pitchera. Oraz Ina zamieniła się ze swoją siostrą Agatką na zapolu. Dzięki celnym narzutom Loli udało nam się wprowadzić piłkę do gry i wykonać kilka ładnych outów. Kiedy nadeszła nasza kolej na pałce naszej kochanej Kindze przytrafiła się przykra kontuzja (naderwanie mięśnia łydki) i musiała opuścić boisko, a jej miejsce zajęła Agata – nasz nowy nabytek:) Haney wybiła pięknego hita i po błędach Diamentów udało jej się zdobyć 3 bazę a po kolejnym błędzie zdobyć obieg. Za nią zapunktowały Lola i Tyśka. W następnej zmianie Madzik wróciła na deskę pitchera, Haney zajęła miejsce catchera a Lola ShortStopa. Udało nam się wykonać 3 outy i z powrotem mogłyśmy popisać się naszym odbijaniem:) Marta po bazie darmo i udanych kradzieżach zdobyła kolejny i niestety ostatni punkt w tym meczu. Wynik ostateczny 4:23.

Szczególne podziękowania dla Izy i Oliwii za poświęcenie i przyjechanie do Kutna z odległych zakątków Polski:) oraz dla sióstr – Iny i Agaty za wspaniały debiut!! Oby tak dalej!!

Wszystkim dziewojom dziękuje za zaangażowanie i wolę walki!! Jesteście najlepsze!!

P.S Dziękujemy naszym Schabom: Markowi, Danielowi, Kubie ( z Moniką) i Mikołajowi za wsparcie i doping podczas meczów!!