Rozgrywki Ligowe 2011 Dla WBSC zakończone

MY skończyliśmy ale jeszcze zostały  do rozegrania finały Ekstraligi  z udziałem Warszawskiej drużyny ! Centaury po drużynach z Warszawy Skry i Zbójcerzach nawiązuje walkę z czołówką zespołów z Ekstraligi! W końcu doczekaliśmy się wyników na warszawskim podwórku bez względu na rezultaty w finałach należą się ogromne gratulacje dla zawodników i Zarządu Klubu Centaury Warszawa za awans do ścisłego finału Ekstraligi i wcześniejsze wyeliminowanie mocnej drużyny Dębów z Osielska. Poza Warszawską „Baseballową Wizytówką” w Warszawie grają z sukcesami Warsaw Diamonds siedem zwycięstw w PLSK oraz Pasikoniki które dopięły swego i pomimo braku startów w rozgrywkach ligowych zdobyły pieniądze na przebudowę boiska na własne potrzeby przy szkole na Targówku z pieniędzy na organizację Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w roku 2011.

Dla WARSAW BASEBALL & SOFTBALL CLUB był to najpracowitszy sezon w historii istnienia klubu. Pomimo braku wyników w rozgrywkach jesteśmy bardzo dumni, że jako drugi klub w Polsce po Stali Kutno  byliśmy w stanie grać w dwóch Ligach Baseballowych i Polskiej Lidze  Softballu Kobiet. Sezon 2011 był trudny organizacyjnie i kruchy finansowo jak na taką dużą ilość wyjazdów i meczy. Większość pieniędzy z otrzymywanych dotacji  z  Warszawskiego Biura Sportu oraz z Dzielnicy Żoliborz pochłaniają koszty wynajmu obiektów na treningi  (około 5 ,6 tysięcy miesięcznie ) pozostałe koszty to oczywiście koszty wynajęcia boisk na mecze, opłaty sędziowskie i delegacje za dojazdy sędziów oraz koszty sprzętu specjalistycznego ! Nasi zawodnicy Partycypowali w kosztach za dojazdy, noclegi i wyżywienie podczas wyjazdów i zgrupowań tym bardziej należy docenić wysiłek, trud i poświęcenie  wszystkich uczestników rozgrywek z naszego klubu. Efektem tego sezonu jest ilość zawodników i zawodniczek, którzy zadeklarowali chęć startów w Sezonie 2012. Oraz  nawiązanie współpracy z Żoliborskiem Ośrodkiem Sportu i Rekreacji przy ulicy Potockiej w sprawie korzystania z obiektów i planów budowy boiska. Biorąc pod uwagę krótki czas szkoleniowy naszych zawodników baseballu i softballu wyniki powinny się pojawić w latach 2012 i 2013 na które czekamy.

Zarząd WBSC serdecznie zaprasza na zakończenie sezonu 2011 w pizzerii na Klaudyny 26 B w dniu 22.10.2011 r. w trakcie spotkania na żywo jeden z meczy finałowych MLB poprzedzony wykładem pana Dr. Krzysztofa Mędrzyckiego z Psychologii Sportu na temat motywacji podczas treningu sportowego. Zapytania i zgłoszenia można kierować na adres biuro@schaby.com do Pana Adama Pepłońskiego oraz do Pani Agnieszki Ciesielskiej

Przed nami jeszcze (o ile pogoda pozwoli) ostatni wyjazd sezonu za tydzień 15-16.10 gdzie drużyna Młodzików oraz drużyna Integracyjna wystartuje w turnieju na zaproszenie Klubu Stal Bis Kutno informacja na najbliższym wtorkowym treningu !!!!!!